Frézování a vložkování komínů je opravdovým hitem poslední doby. Firmy, které ho provádějí se ale do frézování někdy pouští až bezhlavě a přistupují k němu i v ne úplně vhodných případech. V oblasti požární ochrany ale existuje obrovské nebezpečí, pokud se frézování neprovádí pořádně. Jsou objekty postavené zhruba do roku 1950, které mají trámové stropy, dřevěné záklopy a omítané rákosové stropy. Zde je obrovské nebezpečí, protože frézování ztenčí stěnu komínu (komínovou cihlu) a navíc při frézování vznikají vibrace, které mohou narušit starou maltu nebo přímo stropy. Pouhým vložením nerezové vložky do komínu tedy určitě nezaručíme protipožární ochranu. Rekonstrukce komínu musí probíhat komplexně a je nutné brát ohled na okolí komínu i použité materiály.
Komín musí mít kolem sebe vždy 5 cm ochranné pásmo kde nesmí být nic hořlavého. Častým problémem jsou například i vestavěné skříně.
Pokud je celý strop dřevěný, frézování bez kompletní kontroly stropu nedoporučujeme.
Když si tedy zákazník na takto složitou činnost, jakou frézování komínů určitě je, zve kominickou firmu, měl by si firmu/živnostníka předem důkladně prověřit. Nechte si ukázat reference, co firma dělala, zda má s podobným složitým frézováním zkušenosti i jak dlouho v oboru funguje. Po novém vládním nařízení o povinném kontrolování komínů se v ČR vyrojilo stovky kominických firem, které nemají zkušenosti a pouze využívají nevědomosti zákazníků. Zjistěte si také zda je firma pojištěná. Firma Komíny Pechlát je například pojištěna na 20 mil. korun na každou jednotlivou stavbu. Pokud firma pojištěna není, můžete mít v případě nevhodně provedeného frézování velké problémy.